×

150 TL ve üzeri alışverişlerinizde

ÜCRETSİZ KARGO

MENU
(+90) 382 213 33 44
Pts - Cts: 09:00 - 18:00

Hakkımızda

Galerihane başta Aksaray, Ankara, Nevşehir, Kayseri olmak üzere tüm Türkiye'ye ve yurtdışına satış hizmeti vermektedir.
Galerihane; eski Anadolu kilimleri ve halıları olmak üzere antika, kullanılmış bakırlar, küpler ve sizlere tarihi anımsatacak bir çok ürünle hizmet vermektedir.

* TARİHİ ESER NİTELİĞİ TAŞIYAN ÜRÜNLER İÇİN HİZMET VERİLMEMEKTEDİR.

KİLİM VE HALI

  Kilim ve halı dokuma sanatı Türkiye de  son yirmi yıldır tamamen bitme noktasına gelmiştir. Günümüzde çok az sayıda atölye tarafından bu sanat ayakta tutulmaya çalışılıyor.

Kilimlerde kullanılan malzemeler dokunduğu yöreye göre çeşitlilik göstermektedir. Bazı kilimler pamuk bazıları yün bazıları ise keçi kılından eğirilmiş ipler ile dokunulmuştur. Her bir kilimde binbir emek  ve zaman harcanmıştır.

Ürünlerimizde kullandığımız kilimler tamamen el dokuması ve dönemine ait kullanılmış kilimlerdir ve en yenisi kırk yaşındadır. Bazı kilimler bir asırı devirmiş ve antika özelliği kazanmıştır.

Kilim, dokusundaki estetik ve renklerindeki canlılık sayesinde dekorasyon sektöründe vazgeçilmez bir ürün haline gelmiştir. Gün geçtikçe ve farklı tasarımlar ortaya çıktıkça önemi daha da anlaşılmaktadır. 

Binbir emeklerle topladığımız kilimler, özel yıkama teknikleri ile tek tek boyaları soldurulmadan yıkanmaktadır. Yıkanan kilimler nitelik ve işlevselliklerine göre ayrıştırılıp yapılacağı ürün çesitlerine göre farklı ebatlarda kesilip atölyemizde ustalarımız tarafından kullanılabilir eşyalara dönüştürülmektedir.

Ürettiğimiz ürünler, sanat ve  estetik anlayışı oturmuş  her insan tarafından aşırı beğeni görmektedir. Çeşitli pazarlama yöntemleriyle dünyanın her yerindeki beğeni sahiplerine ulaştırılmaktadır.

Kilimin yanı sıra, Anadolu topraklarında son yüzyılda kullanılan el yapımı eşyaları da toplamaktayız. Topladığımız bu ürünleri, hem kültür mirasımıza sahip çıkmak adına hem de müşterilerimize alternatif dekorasyon ürünü olarak sunmaktayız.

Galerihane olarak ahşap, kilim, antika ve el sanatları merkezli dekoratif ürünler üretip müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız. Perakende olarak başladığımız satışlarımız üretim kapasitemizin artmasıyla birlikte yurtiçi ve yurtdışı toptan satışa dönüşmüştür. Lokomatif ürünümüz olan yastık yüzlerimiz aylık 5000 adet üretim kapasitesine ulaşmıştır. Müşterilerimiz yurtiçinde ve yurtdışında turizmin yoğun olduğu bölgelerde perakende satış yapan işletmelerdir. Uluslar arası e-ticaret satışı yapan internet sitelerinde de perakende satış dükkanlarımız bulunmaktadır. Aynı zamanda bizim gibi e-ticaret yapan müşterilerimize de ürün tedariğinde bulunmaktayız.

 Amacımız; dünyanın çeşitli ülkelerinde satış noktaları oluşturup Anadolu topraklarının kültür mirası olan kilimi her platformda tanıtmak,bu kilimleri orjinal halleri ile veya fragmanlar halinde her evde bulunmasını sağlamaktır.

 

ANTİKA


Antikayı kısaca ifade edecek olursak, eskilerden kalma az bulunan ve çok değerli eşya demektir. Tabi antikada değer alıcısına göre değişir. Çünkü antika ilgi, sevgi, zevk meselesidir.

Antikalar sahip oldukları önemle beraber tarihi günümüze yansıtan, bizi geçmişte yaşama fırsatı veren eşya olma özelliğiyle önemleri artmaktadır

Whatsapp Destek

Destek Taleplerinizi Bekliyoruz.

Whatsapp Destek